Centrum Rehabilitacji im. Prof. M. Walczaka w Osiecznej świadczy usługi rehabilitacji po COVID-19. Dzięki rehabilitacji pacjenci, którzy chorowali na COVID-19, znacznie poprawią swoją sprawność oddechową. Zwiększą wydolność wysiłkową i krążeniową. Szybciej powrócą do pełnej sprawności. Rehabilitacja pozytywnie wpłynie również na ich kondycję psychiczną.

SKIEROWANIE

Świadczenia rehabilitacji COVID-19 są realizowane na podstawie skierowania. Skierowanie wystawi pacjentowi lekarz ubezpieczenia zdrowotnego, po zakończeniu leczenia związanego z chorobą COVID-19. Do skierowania należy bezwzględnie dołączyć wyniki badań diagnostycznych:
– badanie RTG klatki piersiowej – z opisem, wykonane po zakończeniu leczenia ostrej fazy choroby
– aktualna morfologia, CRP oraz EKG
– EKG wykonane po zakończeniu leczenia ostrej fazy choroby

REHABILITACJA

Program gwarantuje od 2 do 6 tygodni kompleksowej rehabilitacji po chorobie COVID-19. Do programu będzie można dołączyć do 12 miesięcy od zakończenia leczenia związanego z COVID-19. Kompleksowy program rehabilitacji pocovidowej obejmuje:
1. kinezyterapię ze szczególnym uwzględnieniem treningu wytrzymałościowego, ćwiczeń oddechowych, ćwiczeń efektywnego kaszlu, ćwiczeń ogólnousprawniających, ćwiczeń na wolnym powietrzu;
2. opukiwanie i oklepywanie klatki piersiowej, drenaże ułożeniowe;
3. inhalacje indywidualne
4. terenoterapię, treningi marszowe;
5. masaż – według indywidualnych wskazań;
6. hydroterapię, fizykoterapię – według indywidualnych wskazań;
7. treningi relaksacyjne;
8. edukację zdrowotną i promocję zdrowia, w tym np. naukę prawidłowej techniki używania inhalatorów, eliminację nałogów i innych czynników ryzyka chorób cywilizacyjnych, prozdrowotną zmianę stylu życia;
9. leczenie dietetyczne – według indywidualnych wskazań;
10. wspomaganie rehabilitacyjne schorzeń współistniejących.

Skierowania należy przesyłać na adres:
Centrum Rehabilitacji w Osiecznej
ul. Zamkowa 2
64 – 113 Osieczna
E: mail: statystyka@osieczna.com.pl
rehabilitacja@osieczna.com.pl
Tel.: 65 520 76 65